Każdy z nas ma w życiu takie chwile, gdzie nie umie opanować swoich emocji i dlatego, też bardzo ważne jest trzymanie i uczenie się panowaniem nad swoimi emocjami. Nie jednokrotnie możemy, coś w silnych emocjach powiedzieć drugiej osobie a później będziemy, tego żałować. Dlatego, też ten artykuł powstał na myśl od tego, jak zacząć radzić sobie z emocjami w naszym życiu.

Radzenie sobie z emocjami — od czego możemy rozpocząć?

Zacząć można od wielu trafień. Wiele osób może zacząć pracować nad swoimi emocjami podczas różnych konsultacji psychologicznych. Wiele osób ma też tendencje do pokazywania swoich emocji, ale właśnie na tym polega terapia nauki swoich emocji, tak by nikomu nie pokazywać tych złych emocji, podczas kłótni czy też żalu do drugiej osoby. Nauczymy się na takiej terapii między innymi niż rozmawiać o swoich emocjach i jak je kontrolować.

Czym są takowe emocje?

Zanim przejdziemy do tego, jak rozwiązać problem z radzeniem sobie z emocjami, warto się tutaj zatrzymać i odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Mianowicie chodzi, o to, czym są, takowe emocje? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym są takowe emocje. Dlatego też nie umieją sobie z nimi poradzić.

Emocje są to ów nastroje i mowa. Czyli przykładowo jestem zły, czuje, smutek jestem, zestresowany i tym właśnie podobnymi.

Jakie znamy emocje?

– Lęk.

– Złość.

– Radość.

– Smutek.

– Stres.

– Nienawiść.

– Miłość.

Wiele innych dodatkowo emocji.

3 sposoby, jak zacząć radzić sobie z takowym emocjami.

Wiele osób myśli, że tylko terapia pomoże nad zapanowaniem wszystkich emocji. Jednak to nie jest prawda. Wiele osób nauczyło się panować nad emocjami samodzielnie, pewnie nasuwa się Tobie pytanie, ale jak? Wiele osób zastosowało te 3 sposoby i udało im się zapanować nad swoimi emocjami, jednak nie jest, to takie proste jakby mogło, się wydawać. Potrzeba dużo czasu i zaparcia i samodyscypliny. Dobrze przejdźmy do tych 3 sposobów.

Sposób numer 1. Zatrzymanie się.

Wiele osób nie wie, ale podstawową obroną i zapanowaniem nad swoimi emocjami jest zatrzymanie się podczas przykładowo kłótni. Wówczas możemy uspokoić swoje emocje wewnętrznie i zacząć myśleć racjonalnie, wówczas mamy pewność, że nic nie zrobimy głupiego, a co najważniejsze zapanujemy i znów będziemy posiadać kontrole nad daną ów sytuacją.

Sposób numer 2. Zmień otoczenie.

Jeżeli wiesz, że Twoimi problemami są osoby, z którymi w danym momencie przebywasz, bądź często się z nimi spotykasz. Warto zmienić takowe otoczenie i zacząć otaczać się w innym towarzystwie, które nie będzie Cię drażnić, smucić, czy też przejawiać inne emocje.

Jak radzić sobie ze stresem? Poznaj proste techniki relaksacyjne

Sposób numer 3. Wykorzystaj oddechy.

Jest to jeden z tych najłatwiejszych sposobów, które możesz wykorzystać. Podczas sytuacji, gdzie nie czujesz się najlepiej czy zaczynasz odczuwać duży lęk złość, czy też uczucie niepewności. Warto zacząć głęboko oddychać nosem a ustami wypuszczać powietrze do tego warto zacząć sobie o czymś przyjemnym myśleć, czy też liczyć a sposób numer 3 okaże się najbardziej skutecznym.