W ostatnich czasach można dosyć dużo usłyszeć o ASMR. Na Youtubie znajdziemy ogromne ilości filmików, zarówno takich nagrywanych przez polskich twórców, jak i zagranicznych. Sprawdźmy co to jest i kiedy warto sięgnąć po tego typu twórczość?

O co chodzi w ASMR?

Wpisując tę frazę w przeglądarce internetowej od razu wyskoczą nam propozycje filmów na YouTube. To właśnie tam można najbardziej zaobserwować jego rozwój. W ASMR stosuje się różne triggery, które mają na celu uspokojenie, zrelaksowanie i wywołanie przyjemnych uczuć u obserwatorów. Najpopularniejszy jest szept, ruchy rękoma, ale też dotykanie mikrofonu różnymi przedmiotami, gniecenie papieru, jedzenie albo drapanie. Bardzo popularne są scenki, w których twórcy odgrywają pewną rolę. Możesz wybrać się na ASMR-ową wizytę do lekarza, kosmetyczki albo fryzjera. Każdy powinien samemu znaleźć odpowiednie wyzwalacze, które powodują u niego pożądane reakcje. Jedni kochają dźwięki ust przy jedzeniu, a inne osoby nie mogą tego słuchać i o wiele bardziej wolą spokojny szept i ruchy rąk.

ASMR sposobem na bezsenne noce!

Zjawisko to nie jest jeszcze aż tak popularne, jednak coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie tego. Odczucia każdego słuchacza mogą być inne. Jedni czują mrowienie z tyłu głowy i na szyi, przez innych przechodzą ciarki, a jeszcze innych ogarnia poczucie senności. To właśnie ten ostatni czynnik sprawia, że bardzo często ASMR polecany jest dla osób, które mają problem z zasypianiem. Jest to również rewelacyjny sposób na odprężenie się i odstresowanie.

Jeśli nie słyszałeś wcześniej o ASMR to polecamy Ci obejrzeć przynajmniej jeden filmik i zobaczyć o co w tym chodzi. Najlepiej będzie jeśli założysz w tym celu słuchawki – w ten sposób odczujesz to jeszcze bardziej. Sprawdzaj, które wyzwalacze działają na Ciebie najlepiej i słuchaj różnych twórców. Pamiętaj, że nie każdy szept jest taki sam!